Komunikaty

Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi zaprasza

Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi, prowadząca słupskie Centrum Informacji Turystycznej, zaprasza do udziału w bezpłatnych spacerach z przewodnikiem po naszym mieście. Spacery skierowane są zarówno do turystów, jak i mieszkańców Słupska i Ziemi Słupskiej, z wyłączeniem grup zorganizowanych.

Zaplanowano 15. tematycznych spacerów, które poprowadzą eksperci, pasjonaci, historycy i miłośnicy Słupska. Spacery będą dotyczyły zagadnień związanych z historią oraz przyrodą miasta. Dodatkowo, zmyślą o rosyjskojęzycznych mieszkańcach i turystach, odbędzie się jeden spacer w języku rosyjskim.

Spotkania będą organizowane od 16 czerwca do 22 września w każdą środę miesiąca (z wyjątkiem spotkania po rosyjsku, które odbędzie się w sobotę). Każdorazowo zbiórka o 16.30 pod ratuszem.

Organizatorem spacerów jest Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi, we współpracy z Muzeum Pomorza Środkowego, Parkiem Krajobrazowym „Dolina Słupi”, Słupskim Ośrodkiem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną w Słupsku, Archiwum Państwowym w Koszalinie Oddział w Słupsku oraz Teatrem Tęcza.
Zadanie jest współfinansowane przez Miasto Słupsk.

Harmonogram spacerów (27 kB)

  

Piknik w Korzybiu 28.06.br

We wtorek 28.czerwca br. o godz. 13:00 rozpocznie się w Korzybiu piknik. Piknik ma charakter integracyjny. Udział wezmą uczestnicy UTW z Kępic.. Gościem seniorskiego pikniku będzie również Prorektor ds. Studentów AP, dr hab. Danuta Gierczyńska, prof. AP. Wyjazd ze Słupska pociągiem o godz. 12:00. 

Zapraszamy na Festiwal Folklorystyczny w Damnicy

Centrum Kultury Powiatu Słupskiego zaprasza studentów SUTW do wzięcia udziału w V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych "Ziemia Słupska" w Damnicy 25.czerwca br.
Chętnych - 15 osób -zapisuje Bogdan Rusak tel. 508318146. Wyjazd autokarem spod Ratusza sobota 25.czerwca br. o godz. 11:30

Czytaj więcej...

Teatr SUTW w Radiu Koszalin

Na antenie Polskiego Radia Koszalin usłyszeć można reportaż Mariusza Brokosa pt. Słupscy Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończą rok akademicki...teatralnie. Jest to reportaż z przygotowań do występu pod opieką artystyczną Marty Turkowskiej studentów SUTW w kabarecie  Kuchnia Polska.

https://prk24.pl/60848179/slupscy-studenci-uniwersytetu-trzeciego-wieku-zakoncza-rok-akademicki-teatralnie

Zapraszamy na kurs Nowoczesny Senior

 Fundacja www.digitalpoland.org zaprasza do wzięcia udziału w  kursie  Nowoczesny Senior. W tym celu przedstawia materiał wprowadzający (poniżej), w którym znajdą Państwo szczegółowe informacje. Bylibyśmy zaszczyceni, gdyby zdecydowali się Państwo dołączyć do naszej akcji. Uniwersytety Trzeciego Wieku gromadzą społeczność seniorów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i doświadczeń. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy promować cyfrową edukację, która jeszcze nigdy nie była nam aż tak potrzebna. Dodatkowo przesyłam przewodnik, który w ramach akcji stworzyliśmy w zeszłym roku.

Oto link: https://digitalpoland.org/assets/publications/nowoczesny-senior/nowoczesny-senior-przewodnik-po-cyfrowym-swiecie.pdf 

 

 

Aktualizacje na stronie internetowej

Na stronie internetowej www.sutw.org w zakładce Sprawozdania dostępne jest Sprawozdanie Merytoryczne z działalności SUTW za rok 2021. W tym celu należy na górnym pasku odszukać opcję SUTW następnie odszukać na dole zakładki Sprawozdania i otworzyć.
W zakładce Zarząd zaktualizowano skład Zarządu SUTW
W zakładce Komisja Rewizyjna zapisany jest skład nowej Komisji Rewizyjnej.

Zapraszamy osobę chętną do kierowania sekcją pływacką

W związku z rezygnacją Marysi Sikorskiej z funkcji kierownika sekcji pływackiej z dniem 30.06.2022 r. Zarząd SUTW prosi o zgłoszenie się w biurze lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. osoby chętnej do podjęcia się funkcji kierowania sekcją pływacką. 

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates