Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnęło konkurs na wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W ramach drugiej edycji programu do MNiSW trafiło 49 wniosków, spośród których wybrano 20 najlepszych. Łączna kwota dofinansowania wyniesie blisko 6 mln zł.

To już druga edycja programu „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, który realizuje Strategię Gowina w ramach filaru Społecznej Odpowiedzialności Nauki. W programie finansowane będą projekty dotyczące organizacji zajęć edukacyjnych, badawczych lub popularyzatorskich na istniejących lub nowopowstałych uniwersytetach trzeciego wieku.

UTW umożliwiają upowszechnienie najnowszych dokonań nauki wśród słuchaczy, zachęcając ich do większej aktywności intelektualnej, społecznej i kulturalnej. W konkursie wyłonione zostały ośrodki, które wywiązują się z tego zadania najlepiej.

Projekt Akademii Pomorskiej pod tytulem „Akademia Seniora Aktywnego” zdobył najwięcej punktów z 49 wniosków nadesłanych do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Program „ASA Akademia Seniora Aktywnego” będzie realizowany od marca do października 2018 r., a kwota dofinansowania wyniesie ponad 300 tys. zł. W ramach programu finansowane będą zajęcia edukacyjne i popularyzatorskie w czterech istniejących Uniwersytetach Trzeciego Wieku (w Słupsku, Ustce, Redzikowie i Łebie) oraz dwóch nowo powstałych UTW (w Bytowie i Człuchowie).

 

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates