DANCE 50+


Grupa taneczna DANCE 50+

Grupa taneczna DANCE 50+, powstała w miejsce rozwiązanej sekcji Tańca Country. Kierowniczką grupy tanecznej .DANCE 50+ jest Małgorzata Zaręba, a zastępczynią Wiesława Woźnicka.
Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godz.11.00 w sali gimnastycznej SOK przy ul. Banacha 17. 

Tańce liniowe – (ang.Line Dances) są specyficznym sposobem tańca, w których tańczący poruszają się, stojąc obok siebie w kilku równoległych liniach i rzędach. W ten sposób tańczy się więc „solo”, a zarazem w grupie.
Tańce liniowe są niesłychanie różnorodne - mieszczą się w różnych stylach tanecznych – od country, poprzez latino (salsa, bachata, samba, cha cha, cumbia), disco, na tańcach narodowych kończąc. Jest to taniec użytkowy, można go tańczyć na każdej imprezie tanecznej, zarówno solo jak i w grupie.

To tańce dla wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności. Pomyłkami w krokach nie trzeba się przejmować. Jeśli się zdarzą, tańczy się po prostu dalej. Najważniejsza jest radość, jaką sprawia poruszanie się w rytm różnorodnej muzyki.

Taniec liniowy składa się z regularnie powtarzanego układu kroków od naprawdę prostych sekwencji do coraz bardziej skomplikowanych. W naszych spotkaniach chodzi przede wszystkim o to, by razem cieszyć się tańcem i miło spędzić czas w rytm poruszającej ciało muzyki.

Każdy znajdzie własny powód, aby tańczyć, bo to: chwila wytchnienia od codziennych obowiązków i trosk, masa pozytywnych endorfin, nowi znajomi, większa pewność siebie, większa sprawność fizyczna i intelektualna, hamuje proces starzenia.

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates