Wydarzenia

53. jubileusz Akademii Pomorskiej

53. Jubileusz Akademii Pomorskiej
Akademia Pomorska obchodziła 53. jubileusz powstania. W tym roku 53. Święto Uczelni odbyło się po raz pierwszy w nowo wyremontowanej auli. O godz. 10:00 Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku – dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP – dokonał uroczystego otwarcia. Uroczystość zaszczycili  posłowie, senatorowie, władze miasta i zaprzyjaźnionych samorządów, przedstawiciele biznesu oraz innych instytucji, z którymi od lat AP współpracuje. Obecni byli również przedstawiciele SUTW – z prezes Zarządu SUTW - Aldoną Słowik. Na ręce Rektora Akademii Pomorskiej z okazji 53. Święta Uczelni w imieniu wszystkich studentów SUTW złożone zostały gratulacje i życzenia dalszych pomyślnych lat rozwoju Uczelni.
Gratulujemy

Wykład Stanisława Grześkowiaka cz.II

Nauka i świat część II wykładu Stanisława Grześkowiaka – wiceprezesa Kępickiego UTW i Przewodniczącego Rady Seniorów w Kępicach. Podsumowując oba wykłady pana Stanisława Grześkowiaka stwierdzić trzeba, że bez wątpienia wysłuchaliśmy erudyty, pasjonata nauki i poznania świata. Jest to temat rzeka, któremu poświęcić kilka wykładów okazałoby się za mało, bowiem im więcej się dowiadujemy, tym większa w nas ciekawość i chęć dalszego poznania. Albert Einstein napisał Umysł jest jak spadochron. Najlepiej dzieła wtedy, kiedy jest otwarty. Otwarci i ciekawi wiedzy słuchacze SUTW z chęcią w przyszłości ponownie wysłuchają wykładu z cyklu Nauka i świat  Stanisława Grześkowiaka.

Wykład Stanisława Grześkowiaka

Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku gościł 23.05.br przewodniczącego Rady Seniorów w Kępicach i wiceprezesa UTW w Kępicach – Stanisława Grześkowiaka. Tematem wykładu był "Świat i nauka"
Temat to obszerny, wymagający szerokiej wiedzy z dziedziny biblistyki, filozofii, fizyki i astrofizyki. Wszystkie te zagadnienia zostały omówione podczas wykładu. Stanisław Grześkowiak, przedstawiał je w  sposób nader interesujący, wszak nie łatwo powiązać wiedzę związaną z Biblią i jej zapisami, ze współczesną fizyką i astrofizyką.

Czytaj więcej...

VI Spartakiada Senioralna zakończona

W piątek 20. maja br. odbyła się na stadionie 650-lecia w Słupsku VI Spartakiada Senioralna UTW o puchar Dwumiasta Słupsk-Ustka. Organizatorem Spartakiady - pod patronatem Prezydent Miasta Słupska - był Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Współorganizatorem był Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczestnicy walczyli o Puchar ufundowany przez Prezydent Miasta Słupska. Spartakiadę zaszczyciły obecnością:
Marta Makuch - Wiceprezydent Miasta Słupska
Prof. dr hab. Danuta Gierczyńska – Prorektor AP ds. Studentów
Beata Macedońska - Dyrektor Wydziału Współpracy Promocji UM Słupsk
Spartakiada została dofinansowana z funduszy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Słupsku.

Czytaj więcej...

Wykład dr Anety Dudy 16.05.br.

"Polowania jako sposób spędzania wolnego czasu arystokracji, ziemiaństwa na przełomie XIX i XX w -  to temat wykłady dr Anety Dudy wygłoszonego 16.05.2022r.
Temat to ciekawy jako że dziś możemy o tamtych czasach i życiu rodów magnackich wyczytać albo z książek, albo poznać dzięki filmom. Tym bardziej wykład dr Anety Dudy był ciekawy, ponieważ przybliżył nam tamten świat "w zupełnie starym stylu". Wykład poparty bogatymi ilustracjami oraz obrazami takich malarzy jak  Wojciech Kossak, Józef Brandt, Julian Fałat, czy Józef Chełmoński.

Marsz z kijkami 13.05.22 r.

W piątek 13.05.22 br. odbył się marsz z kijkami. Marsz zorganizowała Jadzia Bekier. Jak zwykle był pełen radości i humoru. Uczestnicy wyruszyli spod Herbaciarni Richtera, po czym przeszli nowymi słupskimi bulwarami, aż do Łabędziego Stawu. W parku odbyły się zajęcia sprawnościowe. Okazało się, że nie jest tak źle z kondycją i sprawnością, jakby mogło się wydawać, po okresie pandemii i zimy. Następnie ulicą Bauera grupa skierowała się do restauracji Felix. Marsz zakończono o godz. 13:00 a uczestnicy wyrazili chęć ponownego spotkania za miesiąc.

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates